Aydın’da Sağanak Etkili Oldu: Sokaklar Göle Döndü

Aydın’da akşam saatlerinde başlayan sağanak bazı mahallelerde etkili olurken, bazı sokaklarında göle dönmesine neden oldu.

Sağanak yağış ve sel olayının ardından, şimdi de Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ilin Batı kısmındaki ilçeler için ’Yağış ve sel’ uyarısında bulundu.

Aydın’da Meteoroloji’nin kuvvetli yağış uyarısının ardından Köşk ilçesinde sağanak akşam saatlerinde etkili oldu.

Yağışla birlikte yağmur suları sele dönüştü. Sokaklar dereye dönerken bazı evlerde su baskınları yaşandı.

Sel suları bazı araçlara zarar verirken mahalle bağlantı yollarında oluşan sel nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşandı. Sel sularının vurduğu bölgelerde belediye ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Aydın’ın Doğu ilçelerinde akşam saatlerinde meydana gelen sağnak yağış ve sel olayının ardından, şimdi de Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ilin Batı kısmındaki ilçeler için ’Yağış ve sel’ uyarısı yaptı.

Yağışların 05 Eylül günü gece yarısından itibaren gündüz saat 12:00’ye kadarki süre içerisinde beklendiği belirtilen meteorolojik uyarı ’Aydın’ın Batısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat’ başlığı ile yapıldı.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada ‘Yapılan son değerlendirmeler ve meteoroloji radarından alınan verilere göre gece saatlerinden itibaren Aydın’ın batısında (Kuşadası, Söke, Didim, Germencik, İncirliova ve Koçarlı) görülecek gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında hamleli kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir’ denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x