Ali Koç’tan TFF Kararına Tepki: Final Atatürk İlkelerine Karşı Bir Ülkede Oynanmamalı

Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Kurulu’nda bir önerge verildi. Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Süper Kupa Finali maçının Türkiye’de oynanması talebini içeren yönerge oy birliğiyle kabul edildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF’nin bu kararına yönelik açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Suudi Arabistan yetkilileri anlaşarak Süper Kupa finalinin 29 Aralık’ta Riyad’da oynanması kararlaştırıldı.

Alınan karara ilk tepki Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk’tan gelmişti. Buruk, “Maçın yeri tartışılır. Ancak maç tarihinin doğru olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Kurulu da Süper Kupa finalini gündemine aldı. Divan Kurulu’nda final maçının Türkiye’de oynanması talebini içeren yönerge oy birliğiyle kabul edildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da Yüksek Divan Kurulu’nda kupa finaline dair açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, “Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Kupa Finali’nin, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe’nin tarihine, şan ve şerefine bağdaşmayacaktır” açıklamalarında bulundu.

Divan Kurulu, “Süper Kupa Finalinin Atatürk Olimpiyat Stadı veya Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanmasının Yüksek Divan Kurulu’na sunulması” teklifinde bulundu.

cdnuploads.aa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x