Artık iPhone modellerinde Windows kullanmak mümkün

Teknolojik ilerlemeler günlük yaşamımızı kolaylaştırmaya ve günlük görevlerimizde bize yardımcı olmaya devam ediyor. Ancak, doğru ürünleri kullanmazsanız, durum bazen tam tersi olabilir. Bir ekosistemin içinde olmak ve birbiriyle iletişim kuran cihazları kullanmak harika. Ancak, bu ekosistemin dışına çıktığınızda, işler biraz karışık hale gelebilir. Eğer bir Windows PC ve bir iPhone’u aynı anda kullanmışsanız, ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Ancak Microsoft, iPhone, iPad, Mac ve PC’ler için yeni bir Windows uygulaması ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. İşte detaylar…

Microsoft, iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için yeni bir Windows uygulaması geliştirdi. Bu uygulama, esasen önceki Windows 365’in yerini alıyor ve uzak bir bilgisayardan Windows’u görüntülemek için kullanılan merkezi bir hub olarak görev yapıyor. Ancak, önizleme sürümü şu anda Android’de mevcut değil.

Artık iPhone modellerinde Windows kullanmak mümkün

Sonuç olarak, kullanıcılar, sürekli olarak bilgisayarlarının başında olmasalar bile uzaktaki cihazlarına erişebiliyor, kontrol edebiliyor ve kullanabiliyor. Windows ile iPhone arasında iletişim kurmak, şimdiye kadar oldukça zor bir işti. Ancak, bu, iki cihaz arasındaki erişim sorununu biraz azalttı. En azından artık bilgisayarınızdaki fotoğraflara ve dosyalara erişmeye çalışırken uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Şu anda, uygulamanın sınırlı olarak sadece Microsoft’un iş hesapları için kullanıldığı görünüyor, ancak tüketiciler için de eventually kullanıma sunulacağına dair ipuçları var. Uygulama, çoklu ekran desteği, özel ekran çözünürlükleri, dinamik ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme, web kameraları, ses, depolama cihazları ve yazıcı yönlendirmesi gibi cihazlar için destek gibi bir dizi özelliğe sahip.

Microsoft, uzun yıllardır bilgisayarlar için uzaktan bağlantı uygulamalarına sahip, ancak adanmış bir “Windows Uygulaması”nın tanıtımı, Microsoft’un Windows’u tamamen buluta geçirme geniş hedefine hala devam ettiğini belirten benzersiz bir gelişme.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x