Evlilik Kredisinde Şartlar Netleşti!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gençlere 150 bin lira tutarında 2 yıl geri ödemesiz olarak verilecek evlilik kredisi başvurularının başlayacağı tarihi açıkladı.

Evlilik kredisi başvurusu ilk olarak deprem bölgesinde alınacak, ilerleyen dönemlerde ise Türkiye genelinde uygulanacak.

Başvuru için Bakanlığın “aile.gov.tr” internet sitesini işaret eden Bakan Göktaş, şu bilgileri verdi:

AYLIK TAKSİT 3 BİN 125 TL

“Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken parayla orantılı şekilde süreci yürüteceğiz.”

Başvuru şartlarının sorulması üzerine Göktaş, “Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor.” karşılığını verdi.

​​​​​​​​​​​​​​

Başvuru için gerekli diğer şartların da yakın zamanda açıklanacağını belirten Göktaş, “Bu fonla Türkiye’nin yeraltı zenginliklerinden elde edilecek gelirlerle gençlerimizin geleceğine yatırım yapacak, onların hizmetine sunacağız.” dedi.

GELİR VE YAŞ ŞARTI OLACAK MI?

Başvuruda gelir ve yaş şartı aranmayacağını biliyoruz. Deprem bölgesinde yardıma ihtiyacı olan gençler belirleniyor. Yaş şartı aranacağını düşünmüyorum ancak gelir şartı uygulanabilir. Şu anda şartlar tam olarak netleşmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x