İnci Taneleri’nde duygu seli! Cihan’ın babasına söyledikleri yürek yaktı

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı, kadrosunda Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan, Rıza Kocaoğlu’nun yer aldığı ‘İnci Taneleri’ dizisi yeni bölümüyle ekranlara geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

CİHAN VURULDU

Azem yıllar sonra oğlu Cihan’ın (Özgür) karşısına çıktı. Baba oğul uzun zaman sonra ilk defa konuşurken Sırat’ın adamları arabayla ateş ederek kaçtı. Açılan ateş sonucunda Cihan vuruldu.

AZEM GÖZYAŞLARI İÇİNDE KALDI

Hemşire hastanın ‘nesi oluyorsunuz?’ deyince Necmi, Azem’in Cihan’ın babası olduğunu öğrendi. Necmi duyduğu karşısında ne yapacağını bilemedi. Azem çaresizce yıllar sonra gördüğü oğlunun ameliyattan çıkmasını bekleren gözyaşlarına engel olamadı.

GÜNGÖR’ÜN SÖZLERİ YÜREK YAKTI

Hastanede bir kahve alıp Azem’in yanına oturan Güngör, ‘Ne düşünüyorsunuz Azem Bey bunca yıldan sonra?’ diye sordu. Azem, ‘Hiçbir şey göründüğü gibi değil.’ cevabını verdi. Azem bu sefer ‘Cihan’ı nasıl buldunuz?’ diye sorunca Güngür şu ifadeleri kullandı:

Aslında biz küçük yaşta bir çocuk edinmek için gitmiştik kuruma. Şartlarımız da uygun değildi pek. Orada dolaşırken güzel bir delikanlı bize yardımcı oldu. Sonra istersek koruyucu aile olabileceğimiz bize söylendi. Bir hafta sonra beraber gittik rahmetli eşimle ve Cihan’ı almak istedik. Bu arada ismini kendisi değiştirmişdi Özgür diye bir ismi hiç duymadık biz. Şahane bir kaç yıl geçirdik. Sonra eşimi böbrek yetmezliği yüzünden yolcu ettik. Herşey bozulmaya başlamıştı. Eşimin ayakkabı dükkanı vardı ben yürütemedim. Ben pastacıyım. Dükkanı devredik bizim kafeyi açtık ve maalesef Kuyucak mahallesine taşındık. Evladımı kendi ellerimle götürüp çakalların eline bırakmış oldum. O gün bugündür o alemde. Bize yardım eden o güzel çocuğun içinde böyle bir öfke biriktirdiğini biz farkedememiştik. Rabbim biz kimseye taşıyamayacağı bir yük yükleyemeyiz diyor ama bazen… O bizi bizden daha iyi bilir tabi. Zannettiğimizden daha güçlüyüz demek ki.

‘DAHA KRAL OLACAĞIZ’

Nusret hapishanede Cihan’ın vurulduğunu öğrendikten sonra hemen telefona koştu. Cihan’a terbirli olması gerektiğini söyleyen Nusret, ‘Daha kral olacağız aslanım gitmek için çok erken’ dedi.

ZAHİR MÜZİKOLE GELDİ

Dilber müzikolde dans ettiği dakikalarda Zahir de müzikole geldi. Dilber parayı verirken çocuğuyla görüşmek istediğini dile getirdi. Otel geçtiğinde Azem ile Piraye’nin haberini görünce çok şaşırdı.

KASIM ARKADAŞINI YALNIZ BIRAKMIYOR

Azem tüm gün hastanede beklemenin yorgunluğundan Ayça ile ilgilenemedi. Piraye yakınlaşmaya çalışsada onu da karamsar sözleriyle düşündürdü. Hastaneye geçerken Kasım’ın yanına uğradı. Kasım’ın ısrarlarına dayanamayarak Cihan’ın vurulduğunu söyledi. Azem, Nergis’e söz verdiği için kendisinden uzak durmasını istesede Kasım onu dinlemeyerek hastaneye geleceğini söyledi.

CİHAN DOKTORUN SOSYAL MEDYA HESABINI ALDI

Cihan iyileştikten sonra onu tedavi eden doktoru aradı. Necmi ile oda oda dolaşırken doktor Elif’e rastlayan Cihan laf arasında Elif’in sosyal medya hesabındaki kullanıcı adını öğrendi. Cihan odaya çıkarken Kasım’ı görünce hatırladı. Azem konuşmak istese de Cihan tavrını değiştirmedi.

AZEM DERTLERİNİ KAĞIDA DÖKTÜ

Piraye ile Azem’in görüntüleri gören Dilber dayanamayarak ilk fırsatta Azem’u bu olayın konusunu açtı. Azem yaşadıklarından sonra üstüne bir de bu şekilde gelinmesine sinirlenince ikilinin arası açıldı. Dilber müzikolde dertlenirken Azem duygularını defterine yazdığı şiir ile dile getirdi.

CİHAN BABASINDAN ONU UNUTMASINI İSTEDİ

Azem hastaneye gelerek Cihan’la konuşmak istedi. Azem, ‘Beni başlarının yanında mahçup etme. Kovulduğu halde gitmeyen, gidemeyen zavallı bir adam.” dedi. Cihan, ‘Onlar başkaları değil sen başkalarısın’ cevabını verdi. Cihan, ‘Senin yaptığı yapan birisine nasıl davranmak lazımdı da, biz beceremedik?’ sorusunu sorunca Azem oğluna da eşini öldürmediğini söyledi. Cihan babasından onu unutmasını isteyerek masadan kalkıp gitti. Azem çaresiz bir şekilde yalnızlık içinde hastanenin kapısından dışarı doğru ilerledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x