Kuryenin ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğluyla ilgili yeni açıklama: Yakalanması için uluslararası prosedür işletilmekte

İstanbul Fatih’te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olan Somali liderinin oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis, Mohamud’un Ataşehir’deki adresine gitti. Ancak Somali liderinin oğlunun 2 Aralık günü yurt dışına çıktığı tespit edildi. Mohamud hakkındaki soruşturmaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yeni bir açıklama yapıldı. 

Fatih’te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olan ve 2 Aralık’ta yurt dışına çıktığı anlaşılarak hakkında yakalama kararı çıkarılan Somali Cumhurbaşkanı Hasan Shekh Mohamud‘un oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud hakkındaki soruşturmaya dair açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, olay yerinde yapılan kaza tespit tutanağı ile trafik bilirkişisi raporu arasındaki çelişkinin giderilmesi için dosyanın Adli Tıp Trafik İhtisas Şubesi’ne gönderildiğini bildirmişti. Yeni bir açıklama daha yapan savcılık, “Şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir” dedi.

TIKLAYIN – Kuryenin ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlunun yurt dışına çıktığı tespit edildi

“Taksirle öldürme”

Savcılığın ilk açıklamasında, Somali liderinin oğlunun 30 Kasım’da ifadesi alınıp, bu aşamada eylemin taksirle yaralama suçunu oluşturması nedeniyle kusur durumuna göre serbest bırakıldığı anlatıldı. Soruşturma sürdüğü sırada Göçer’in yaşamını yitirmesiyle birlikte olayın “taksirle öldürme” suçuna dönüştüğü belirtildi.

Dosya, adli tıp trafik ihtisas şubesine gönderildi

Göçer’in ölü muayene işlemlerinin yapılmasıyla birlikte dosyanın kusur tespiti için 7 Aralık 2023 tarihinde trafik bilirkişisine gönderildiği anlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aynı gün verilen raporda araç sürücüsünün asli kusurlu olduğu, motosiklet sürücüsünün kusurun bulunmadığının belirtilmesi üzerine şüphelinin mevcutlu hazır edilmesi için kolluk kuvvetlerine talimat verildiği, yapılan araştırmalarda şüphelinin 2 Aralık 2023 tarihinde Türkiye’den ayrıldığını tespit edildiği ve bu nedenle 8 Aralık 2023 tarihinde hakkında yakalama kararı çıkarıldığı, ayrıca kaza tespit tutanağındaki tespitler ile trafik bilirkişisi raporu arasındaki çelişkilerin giderilmesi için dosyanın adli tıp trafik ihtisas şubesine gönderildiği, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü kamuoyunun bilgilerine sunulur.”

TIKLAYIN-Kuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu hakkında yakalama kararı talebi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x