AFAD Tarafından Oğuzhan Uğur’a Gönderilen Teşekkür Belgesine Gelen Tepkilere Cevap Yine AFAD’tan Geldi

Oğuzhan Uğur’un Instagram hesabı üzerinden paylaştığı teşekkür belgesi olay oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Oğuzhan Uğur’a ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem afetinde yaptığı yardımlar için gönderdiği teşekkür belgesine iktidara yakın bazı hesaplardan olumsuz tepkiler gelmişti. Tepkilerin ardından AFAD’tan teşekkür belgesinin düzenleme amacı, gönderildiği kişi ve kurum hakkında açıklama geldi. 

İşte o açıklama…

Binlerce vatandaşımızın acı kaybını yaşadığımız 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremde Oğuzhan Uğur da pek çok ünlü isim gibi ön sıralarda yerini almış. Süreç boyunca aktif olarak çalışmıştı.

Yaralarımızı birlikte sardığımız süreçte elini taşın altına koyan Oğuzhan Uğur’a AFAD’tan teşekkür belgesi gönderildi.

Oğuzhan Uğur, belgeyi Instagram hesabı üzerinden hikaye olarak paylaştı ve bu paylaşımla birlikte adeta sosyal medya çalkalandı.

Tepkilerin ardından AFAD’tan cevap gecikmedi. 2 Kasım 2023 tarihinde AFAD’ın resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama geldi.

AFAD teşekkür belgesinin Babala Tv olarak adlandırılan “Türkiye Tek Yürek” bağışçısı için düzenlendiğini açıkladı.

İşte Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na ait Twitter hesabından yapılan o açıklama:

Sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin açıklama yapma gereği duyulmuştur.Asrın felaketi Kahramanmaraş depremleri dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyasına 100.000 TL ve üzeri bağış yapan 1.750 bağışçının tamamına, ayrım yapılmaksızın teşekkür belgesi düzenlenmiştir. Bu kapsamda Babala Tv olarak adlandırılan bağışçı da 500.000 TL bağış yaptığı için teşekkür belgesi düzenlenmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x